OĞUZHAN CEYHAN İLE 2012 BURÇ YORUMLARI

26/12/2011 4
OĞUZHAN CEYHAN İLE 2012 BURÇ YORUMLARI

Oğuzhan Ceyhan Astroloji Uzmanı

http://www.astrologyanalyst.com/

26 Aralık Pazartesi

KOÇ 2012

2012 yılı, hem sorumluluklar, hem de keyifler açısından dolu dolu bir yıl olacak. Mars’ın Başak burcundaki hareketlilikleri, yaşamınızın Temmuz başına kadar yoğun geçeceğini ifade ediyor. Kendinizi tamamen görev ve sorumluluklarınıza verebilirsiniz. Kararlılığınız ve mücadele gücünüz artış göstereceğinden, özellikle de günlük iş yaşamını içerisinde bazı farklılıklar yaratabilirsiniz. Ancak; 24 Ocak–15 Nisan aralığındaki Mars gerileme sürecinde, sizin için çalışan kişilerle bağlantılı bazı konularla yakından ilgilenmeniz ve kimi sıkıntıları çözüme ulaştırmanız gerekebilir. Satürn’ün Terazi burcundaki ilerleyişi ise özellikle maddiyat alanındaki tasarruflarınızda, yılın 6 ayı içerisinde daha dikkatli ve analizci olmanızı gerektirecek. 8-15 Haziran arasındaki Venüs hareketiyle ise yılın keyifli olan 2. yarısının başladığını iyiden iyiye hissedeceksiniz. Hiç hesapta olmayan keyifli seyahatlere çıkabilir, ilgi çekici insanlarla tanışabilir ve güzel sosyal ortamlarda yer almaya başlayabilirsiniz. Haziran’daki tutulmalar, çabalarınızın maddi karşılıklarını almanızı kolaylaştıracaklar, ama kazançlarınızı kullanarak yeni maddi atılımlar ve yatırımlar yapmak, varlıklarınızı artırıp daha iyi değerlendirmek konusunda planlar oluşturmak için siz yine de 5 Ekim sonrasını bekleyin. 5 Ekim sonrası, yaşamınızın aşk, çocuklar ve keyifli olan diğer her şeyle ilgili alanlarını da ön plana alabilir. İlişkilerde güç çatışmaları ve ortaklıklarda zorlanmalar yaşayanlar da, 5 Ekim sonrasında rahatlayabilirler. Plüton’un Oğlak burcunda sürdüreceği hareketi, isminiz, kariyer gelişiminiz ve toplum içindeki konumunuzla ilgili olarak pek çok destek verecektir. Çözümsüzlüklerin ve belirsizliklerin üzerine gidebilir, bunları önünüzden çekebilirsiniz. 13 ve 28 Kasım günlerindeki tutulmalarla, gelirlerinize dokunacak yeni etkiler alacaksınız ki bunlar da son derece olumlu olacaklar. Bu yılın dört tutulması maddi açıdan sizi desteklerken, önemli bir mülk, marka, patent veya telif hakkı satışı yapmanız da mümkün olacaktır. Bazılarınız, yılın ikinci yarısında, uzun vadeli, düzenli getiriler vaat edecek sözleşmeler imzalayabilirler.

HAYATINIZI RENKLENDİRİN

BOĞA 2012
Burcunuzdaki hareketine devam eden Jüpiter, 2012’nin Haziran ayı başlarına kadar size pek çok şans ve olumlu gelişme getirmeyi sürdürebilir. Kendinizi güçlü hissedeceksiniz ve yaşamınızı değiştirme azminiz artacak. Jüpiter, yaratıcılık ve sanatla ilgili pek çok konuyu da yaşamınıza dahil edecek. Bunlara ek olarak, Mars’ın Başak burcundaki hareketlerinin getireceği köklü, yeni aşk ilişkileri veya hamilelik haberleri de yılın güzel konularından olabilirler. 15 Nisan’da yönetici gezegeninizin yapacağı gerileme hareketi ise parayla ilgili konularda sürüncemede kalmış süreçleri bir sonuca bağlayabilir–yarıda kalmış bir anlaşma imzalanabilir, miras veya sözleşmelerle ilgili hususlar sonuçlanabilir. 4 Haziran’da başlayacak tutulma döngüleri ile beraber kazançlarla ilgili olumlu etkileri güçlü bir şekilde hissedeceksiniz. Yeni maddi kaynaklar yaratma şanslarınız olabilir. Kasım ayındaki tutulmalar da, yıl sonunu maddi açıdan rahat bir dönem haline getirebilirler. Yine de Ekim’de karşı burcunuza geçecek olan Satürn, bir taraftan maddi kaynaklarla ilgili kısıtlamalar yaratmaya başlayabilir; kazançlarınızı iyi korumalı ve giderler ile yatırımlar konusunda daha analizci olmalısınız. Haziran ayında artış gösteren gelirlerin, Ekim’de bu sefer bazı düşüşler gösterdiğini fark ederseniz, maddi alandaki kararlarınızın, hiçbir şeyi şansa bırakmayan planlar üzerinde yürüdüğünden emin olun. Sizinle bağlantılı ekonomik şartlarda ve kullandığınız kaynaklarda bazı dalgalanmalar olabilir; bunlara dikkat etmeli ve trendleri öngörmeye çalışmalısınız. 2012 tutulmaları, fiziksel görünümde ve insanlara karşı beslediğiniz duygularda bazı değişikliklerin de yılın ana konularından olabileceklerini ifade ediyorlar. Bunların altındaki nedenler ise olasılıkla hayata bakış açınızdaki ve öncelik sıralamanızdaki değişimler olacaklardır. Satürn’ün bu alana etkisi, evlilik, anlaşmalar ve ortaklıklar konusunda da dikkatli ve ciddi adımlar atmanızı ilham edecektir.

KENDİNİZİ ŞIMARTIN

İKİZLER 2012
Bu yıla, sizi arındıracak, güçlendirecek ve öz disiplininizi iyice sağlamlaştıracak etkilerle gireceksiniz. Yılın ilk 6 ayı içerisinde içe dönük düşünceler ana konulardan olabilirler. Satürn’ün soğukkanlı bakış açısı ile yaşamanızı değerlendirebilir ve size zarar veren pek çok kavram ve kişiden uzaklaşabilirsiniz. Mars’ın Temmuz’a kadarki hareketi ise mülk alım satımı, iş kurma veya kişisel girişimlerle iş hayatında ilerlemeleri mümkün kılma gibi konuları gündeme getirebilir. 7–13 Mart aralığı, gayrimenkullerle ilgili girişimlerin ve ev yaşamının iyiye doğru seyredeceğini ifade ediyor. 15 Nisan-26 Haziran arasındaki dönemde ise gözlerinizi dört açıp, iş hayatında önemli kazançlar yaratma şanslarını görebilirsiniz. Haziran ayındaki tutulmalarla birlikte, sizi kısıtlayan şartlar ve kişilerden iyice uzak kalacağınız bir dönem başlayacak. Jüpiter’in de bu süreçte tüm gücünüzü burcunuza yansıtması ile birlikte, hayatınızın pek çok alanında, ama özellikle kariyer gelişimi konusunda hızlı bir ilerleme sürecine gireceksiniz. Sizin gibi düşünmeyen ve sizinle aynı etik değerleri paylaşmayan kişilere tabi olmadan, kendi değerleriniz ve kendinize yapmış olduğunuz yatırımlarla yükseleceksiniz. Gökyüzündeki diğer ağır gezegenler de sizi bu konuda güçlü bir şekilde destekleyecektir. Yılın geri kalan kısmında kısıtlamaların azaldığını görebilirsiniz. Geçen yıllarda yaşayamadıklarınız veya ilgilenemedikleriniz için artık daha fazla zamanınız olacak. 24 Ekim ve 26 Kasım ile bu tarihleri takip eden haftalarda para konusunda da çok şanslı olacaksınız. Bu dönemler, yeni bir yatırım yapmak veya birikimlerinizi değerlendirmek için yeni bir finansal enstrüman aramak için uygun günleri barındırabilirler. 2012 yılının, 2001’den beri en şanslı ve olumlu etkilerini barındırdığını aklınızda bulundurun ve yıl içindeki hamle ve planlarınızı yenilenmiş bir motivasyonla şekillendirin. Son yıllarda çeşitli gezegen hareketleri ve tutulmalar nedeniyle sarsılmış olanlar, 2012’ye daha büyük bir umutla bakmalılar.

BURCUNUZA UYGUN HEDİYELER NELER

YENGEÇ 2012
Bu yılın etkileri ilk başta biraz karışık görünebilirler. Satürn hareketliliği, sizi, bildiğiniz, alıştığınız programın ve rutinin dışına çıkarmak için çalışabilir. Bundan fazla rahatsızlık duymayın ve şartların gerektirdiklerine direnmeyin çünkü sonuçlar son derece olumlu olacaklardır–bir birey olarak ayakta kalıp yükseleceğiniz bir süreç geçireceksiniz. Akademik çalışmaların, bireysel girişimlerin, kendinize yapacağınız pek çok yatırımın ön plana çıkacağı bu yıl içerisinde, 2013’ün getireceği şans ve fırsatları değerlendirmek için gerekli donanımı sağlayacak, sağlam bir hazırlık evresi geçireceksiniz. Temmuz’a kadar olan süreç içerisinde aile ilişkilerini yumuşatmak, kredi yoluyla mülk edinmek veya yaşam mekânlarınızı iyileştirmek gibi konular da ön planda olacaklar. Bu süreç, evlilik veya doğum gibi yollarla ailenin genişlemesi şeklinde ortaya çıkacak etkileri de getirebilir. 15 Nisan–26 Haziran aralığında, yaşamınıza yeni bir yön vermenizi sağlayacak bazı sırlardan haberdar olabilirsiniz. 20 Nisan–20 Mayıs arasında ise aşk ilişkileri şansları doğabilir. 28 yaş üzerindekiler ise bir nişan veya evlilik kararı alabilirler. Temmuz sonrasında ise sosyal yaşamın çekimini, burç değiştiren Jüpiter’in olumlu etkileri yoluyla hissedebilirsiniz. Arkadaş toplantıları, partiler ve yeni arkadaşlıklar, yaşamınızda daha sık görünmeye başlayacaklar. Mars’ın Başak burcu hareketliliği ise eğitim, medya, iletişim gibi alanları ön plana çıkaracak. Bazılarınız eğitimlerine geri dönmek isterken, genç Yengeçler, eğitim hayatlarında önemli başarılar kazanabilirler. İş yaşamınızda telefonunuz sıklıkla çalacak, e-mail ve faks trafiği yoğunlaşacaktır. Haberler, duyumlar, fırsatlarla ilgili “fısıltılar” sayıca artarken, bunları Jüpiter etkileriyle değerlendirip, yaşamınızda yeni şeyler inşa etmeye başlayabilirsiniz. Ağustos ayında beklenmedik masraflarınız olabilir ama Şubat ayı kazançlı bir ay olacak ve Ağustos’un giderlerini karşılayacaktır.

MUTLULUĞUN YOLU ALIŞVERİŞTEN Mİ GEÇER

ASLAN 2012
Yıla, maddi alandaki değişken etkilerle başlayabilirsiniz. Mars’ın Başak burcundaki hareketleri, 1 Şubat–10 Nisan aralığındaki dönemde hem gelirlerde, hem de giderlerde artış olması şeklinde etkiler yaratacaktır. Artan gelirlerinizin sizi fazla lüks harcamalara yönlendirmesine izin vermeyin. 17 Mart ve takip eden haftada, bazı uzun hesap kitap işlerine girişebilirsiniz. Kariyer açısından ise, Ocak ayının 3. haftasından itibaren son derece olumlu günler geçirmeye başlayacaksınız. Uranüs’ün Başak burcundan uzaklaşması, tutarsızlıkları ve belirsizlikleri ortadan kaldıracaktır. İstikrarlı ve kararlı hamlelerle, takip edilebilecek uzun vadeli planlarla, kariyer gelişimi sürecinizi hızlandırabilirsiniz. Eğer geçen yıl içerisinde önemli kariyer atılımları yapmadıysanız veya fırsat bulamadıysanız, Jüpiter etkisi ile bu yıl bazı şeyler değişebilir. Yeni iş ortaklıkları, yeni teknolojiler, toprak altı zenginlikleri ve finansman alanlarında şanslı olacaksınız. 27 Nisan, 12 Mayıs, 3 Kasım ve en önemlisi 13 Kasım haftalarında iş hayatınızda önemli başarılar yakalayabilir veya güçlü yönlerinizi tam anlamıyla kullanabileceğiniz bir kariyer yoluna adım atabilirsiniz. 4 Haziran’daki tutulma ile birlikte ilişkiler çok daha iyi çizgilere gelirken, tüm Temmuz ayında ve Ağustos’un ilk yarısında kısa seyahatler, geziler, sosyal toplantılar ve yeni tanışmalarla dolu, aydınlık bir dönem geçireceksiniz. Ancak bu durum, bir taraftan da görevlerinizi aksatmak şeklinde olumsuz bir durum ortaya çıkarmasın. Yılın ikinci yarısında görevlerinizi ve eğlence faaliyetlerinizi iyi dengelemelisiniz. Çalışmaya ayırdığınız zamanları da rutinle ilgilenmek ve uzun vadeli planlara odaklanmak arasında iyi bölüştürmelisiniz. Pek çok açıdan şanslı geçireceğiniz bir yıldasınız; bu nedenle hiçbir şeyi kaçırmamaya çalışın. Para kazanmak için de, kariyer gelişimi için de, eğlence faaliyetleri için de zamanınız, enerjiniz ve uygun şartlarınız olacak. Yeter ki programınızı dengeli yapın.

ÇOK GÜZEL ŞEYLER BAŞARDINIZ! KENDİNİZİ ÖDÜLLENDİRİN

BAŞAK 2012
Mars’ın burcunuzdaki hareketlenmesi günlerinizi dolduracak olay ve şartlar yaratarak, yılın ilk 6 ayını koşturmaca içerisinde geçirmenize neden olabilir. Mücadeleler ve güç savaşları da bu dönem içerisinde yaşamınızda görünebilirler. Ufak tefek diş ve baş ağrıları gibi sağlık problemlerine de dikkat etmelisiniz. Ancak, yorulsanız bile, bu 6 ayın, bir taraftan da sizin aylarınız olacağını da bilmelisiniz. Çok çalışma mutlaka ödüllendirilir. Bu süreçte atacağınız adımların, başaracaklarınızın, yoluna koyacağınız işlerin ve ilişkilerin getirileri ve geri dönüşlerinin beklediğinizden kat be kat fazla olması yüksek bir ihtimal. 10 Haziran sonrasında, iş hayatınızda önemli gelişmeler, hatta kariyer sıçramaları olmaya başlayabilir. Jüpiter’in desteği, hamlelerinizde şansı da size yardımcı kılarken, genişleme ve ilerleme için değerlendirilmesi gerekli pek çok olumlu şart yaratacak. Bu süreçte yaşamınıza girecek kişiler, önünüzde yeni ufuklar açabilirler ki, kendilerinden görüp öğreneceklerinizin ve alacağınız desteklerin, sadece kariyer yaşamıyla kısıtlı kalmayacağını da bilmelisiniz. Şubat ve Ağustos ayları, özellikle evlilikte, işbirliklerinde veya ortaklıklarda bazı zorluklar ve belirsizlikler getirebilirler ama bir taraftan da çözüm üretme, strateji kurma ve çok yönlü düşünme becerilerinizi keskinleştirmek şeklinde bir kazanç sağlayacaklar. Satürn’ün Ekim ayına kadar para konularını etkilemeye devam edecek olması, gelirlerde beklenmeyen düşüşlerin sürmesine neden olabilir. Ek olarak, çalışmalarınızın maddi karşılıklarını alamadığınız hislerine de kapılabilirsiniz. Yine de Satürn’ün 5 Ekim’de bu bölgeden çıkması, gelirlerinizde hızlı bir bollaşma olmasını sağlayacak. Bu dönemde artan fırsatları değerlendirmelisiniz. Kasım ayındaki tutulmalar, hem Kasım, hem de Aralık aylarının iş hayatınızda önemli dönüm noktalarını karşınıza çıkaracağını gösteriyorlar. İletişime ve kendinizi etkili bir şekilde tanıtmaya özen gösterirseniz, sadece yılın sonunda değil, tüm 2012 boyunca çok olumlu ve pek çok fırsatla dolu bir yıl geçireceksiniz.

FIRSATLARLA DOLU KAMPANYALARI KAÇIRMAYIN

TERAZİ 2012
Burcunuzdaki Satürn, sizi temkinli davranmaya davet ediyor. Aşırı risklerden, iyi düşünülmemiş planlardan ve gereğinden fazla iyimserlikten uzak durarak, kendinize sağlam bir yol çizeceksiniz. Her zamankinden daha sorumlu hareket etmeniz, görevlerinizi her şeyin önüne koymanız, bu yılın ana konularından biri olacak. 2012 yılı, Mars’ın da zorlayıcı etkileri ile yakın ilişkilerde güç çatışmaları, sosyal iletişimlerde çekememezlik ve gizli rekabetlerle ilgili bazı kavramları da yaşamınıza dâhil edebilir. Ancak elbette ki her açıdan zorlayıcı bir yıl geçirmeyeceksiniz. 2012’nin ilk 6 ayı; sigortayla ilgili olarak dönem sonu kapitali, tazminat, ortak gelirler, kıdem tazminatı, emeklilik gibi kavramlar yoluyla elinize para geçmesini sağlayabilir. Parasal açıdan daralma yaşayanlar, bu etkilerle biraz olsun ferahlayacak ve finansman konusunda takip edebilecekleri yeni planlar yapma şansları bulacaklar. Haziran’daki Jüpiter hareketi ile yaşama bakışınız ve yaklaşımınızda olumlu değişimler olacak. Daha iyimser ve umut dolu bir kişiliğe bürünürken, bunun çevreyle ilişkilerinize yansımaları da sosyal iletişimlere güzel bir hız verecektir. 5 Ekim’de Satürn’ün burcunuzdan çıkması ise yaşamınızın pek çok alanındaki asıl ferahlamayı getirecek. Son ayların koşturmacasının bir türlü gelmeyen kazanımları, artık ortaya çıkmaya başlayacak. Bu etki, gereksiz kısıtlamalardan ve size zarar veren kişilerden kurtulmanızı da temsil edecek. Yılın genelinde aşırı yorgunluktan kaçınmaya çalışın ve sağlığınıza dikkat edin. Bedensel bakım, ruhsal arınma, psikolojik rahatlama gibi kavramlar, yaşamınızda bir kere daha parlamaya başlayacaklar. 13 Kasım ve 26 Kasım yakınlarında yeni maddi şansları değerlendirmek konusunda tüm gücünüzü ortaya koymalısınız. Yıl içindeki çabalarınızın ödülleri, Aralık ayında iyice belirginleşmiş olacaklar.

SEVDİKLERİNİZİ NASIL MUTLU EDEBİLİRSİNİZ

AKREP 2012
Jüpiter, yılın ilk 6 ayı boyunca, evliliklere, ortaklıklara ve köklü tüm diğer ilişkilere dokunarak, onları istenen çizgiye daha da çekecek. Bireysel yaşamdan daha çok birlikteliklere ve ortaklıklara önem vereceğiniz için, bazılarınız için böylesi yeni ilişkilerin başlaması da gündeme gelecektir. Var olan ilişkilerde bir türlü aşılamayan sorunlar yaşayanlar ise bunları bitirip yenileri için yer açabilirler. Mars, yine aynı dönemde sosyal alanda başarı ve tanınma gibi konuları gündeme getirse bile, Şubat-Nisan arasındaki gerileme hareketi sırasında ufak tefek sağlık sorunlarını ve hiç hesapta yokken çıkan anlaşmazlıkları tetikleyebilir. Dikkatli olun. Yılın en baskın etkilerinden olan Haziran ve Kasım tutulmaları ise yaşamınızın hem bireysel, hem de paylaşılan alanlarında bazı değişimleri getirebilir. Stratejik ortaklıklara gidebilir, uzun süreli bir dayanışma içerisinde yer alabilirsiniz. Birleşik kazançlar sağlamak, başarılarınız sayesinde bir ödül almak ve ortaklarınızın ya da çalışanlarınızın sizin adınıza bazı başarılar kazandığını görmek, tutulmaların temaları arasında olacaklar. 5 Ekim’de Satürn’ün burcunuza girmesi ile birlikte hem kendinizi, hem de çevrenizi irdeleyeceğiniz bir sürece adım atmış olacaksınız. Satürn’ün hareketi, iyi planlanmış, hazırlanılmış ve yönetilmiş tüm süreçlerde başarıları getirip sizi zirveye çıkartırken, sağlam olmayan süreç ve birliktelikleri de sarsıp yanlışların nerede olduğunu görmenizi sağlayacak. Daha da olgunlaşacak, daha da sabırlı olmayı öğreneceksiniz. Yaşamda istediğiniz noktaya ulaşmak için ne yapmanız gerektiğini, hangi yolu takip etmenizin zorunlu olduğunu daha kolay saptayıp, girişimlerinizi daha etkin biçimde yönlendirebileceksiniz. Bir iş kurmak veya işlerini büyütmek şeklinde planları olanlar, bunların gerektirdiği detaylı ve soğukkanlı planlamaları yapmakta daha başarılı olacaklar. Bir türlü kesin bir sonuca ulaşmamış bir hukuksal mücadeleniz var ise, 2012 yılı, bunun artık sonuca ulaşacağı günleri de içinde barındırabilir.

ÖZEL TEKLİFLER SİZİ BEKLİYOR

YAY 2012
Yılın Temmuz’a kadarki döneminde iş yaşamıyla ilgili son derece olumlu etkiler altında olacaksınız. Yükselebilir veya işlerinizi genişletebilirsiniz. Jüpiter’in günlük yaşama verdiği destek, yaptığınız her işte destekleneceğiniz ve yardım göreceğiniz ifade ederken, yardımcılarınızın da katkılarının artacağına işaret ediyor. İş yaptığınız kişilerle ilgili belirsizlikler sonlanacaklardır. Mars’ın da Jüpiter’e vereceği destek ile iş hayatınızda önemli değişimler olabilir. Bunların maddi alana etkilerini ilk başta göremeseniz de, gelecekteki bazı büyük kazançların altyapısını oluşturmaya başlayabilirsiniz. Ancak, Venüs’ün 15 Nisan–26 Haziran arasındaki gerileme hareketine dikkat etmenizde de fayda var. Bu dönemde sağlam kararlar ve planlar olmadan hareket ederseniz, sadece kariyer alanında değil, yaşamınızın tüm diğer alanlarında da girişimlerinizin boşa çıkması gibi bir durumla karşılaşabilirsiniz. Jüpiter’in göndereceği bir olumsuz etki ise kilo almak ve diyet ve spor programlarından uzak kalmak, hareketsizleşmek şeklinde ortaya çıkabilir. Buna engel olun. Mayıs, Haziran ve Kasım tutulmaları ise çalışma şartlarınız, iş ortamlarınızla ilgili önemli değişiklikleri gündeme taşıyabilir. Sosyal alandaki karışıklıklar, belirsizlikler ve yanlış anlamalar da Haziran itibari ile giderilebilecek. Haziran sonrasındaki dönem, yakın ve köklü her türlü ilişkide rahatlamaları ve gelişmeleri getirecektir. Evlenmeye değer bulacağınız bir kişi ile tanışabilir, böyle bir kişi varsa evlenebilir, yeni bir ortaklık kurabilir, önemli bir işbirliğine adım atabilirsiniz. Devam eden böylesi ilişkilerde yanlışlıkları gidermek de ana konulardan olabilirler. 14 Mart, 15 Mayıs ve 9 Haziran tarihlerinde tüm kontrolün elinizde olduğunu hissedebilirsiniz. Özellikle iş alanında atılımlar ön planda olacaktır. Yorulmaktan korkmayın ve elinizden geleni yapın. Oldukça başarılı bir yıl geçirebilirsiniz. Şartlara ayak uydurmaktan ve gerektirdiklerini yapmaktan çekinmemelisiniz.

HER ZEVKE, HER KESEYE UYGUN HEDİYELER SİZİN OLABİLİR

OĞLAK 2012
2012 yılı, geçen dönemlerin zorluklarını telafi edecek bir yıl olmaya aday. Satürn’ün kısıtlayıcı hareketleri ve geçen dönemlerin tutulmaları, kariyerinizi etkileyen bazı iniş çıkışlarla karşılaşmak ve zor kararlar almak gibi temalar yarattı. Şanslar ve fırsatların uzağınızda kaldığını düşündürecek olaylar yaşamış olabilirsiniz. Nisan’dan itibaren artık bunların değişeceğine dair işaretleri görmeye başlayacaksınız. Jüpiter-Mars ortaklığı, yılın ilk yarısında yaşamın rutin akışını değiştirip daha az yük bindiren hale getirirken, yeni destekler, farklı bakış açıları ve değişik yaklaşımları da gündeme taşıyacak. Nisan ve takip eden dönemde sonuç vermez gibi görünmüş girişimlerin ve hamlelerin semeresini artık toplamaya başlayabilirsiniz. Nisan ve Mayıs ayları, aşk hayatınızda olumlu dönüşümleri ve yaşamın renkli yönlerini vurgulayacak. Çocuk sahibi olmak, bu dönemde gündeme gelebilir. Bekârlar ise Nisan-Temmuz arasındaki dönemde tanıdıkları bir kişiye besledikleri hislerin aşka dönüştüğünü görebilir ve bir ilişkiye adım atabilirler. Bu süreçte planlanmamış seyahatler veya ev değiştirme gibi konuların da yaşamınızda görünmesi sizi şaşırtmamalı. Kafa karışıklıklarınız ve güvensizlik hisleriniz silineceklerdir. Mayıs, Haziran ve Kasım tutulmaları sizi dışarıya daha çok açarken, iç dengelerinizi sağlamlaştırmanız, insanlar arasında özgüveninizi korumanız ve pek çok şeyin kontrolünü elinize almanız şeklinde sonuçlar da getirecekler. Direndiğiniz değişimlere daha kolay kucak açacak, kendinizi sıktığınız yerlerde artık daha rahat davranmaya başlayabileceksiniz. Uzun zamandır ektiklerinizi biçmeye başlayabilir, dört gözle beklediğiniz sonuçların da yılın sonuna yaklaştıkça çok daha hızlı gelmeye başladığını fark edebilirsiniz. 5 Ekim’den sonra çevrenizde daha oturaklı kişiler bulunacak ve daha sağlam dostluklar kurmaya başlayacaksınız. İlişkilerin gelişimi ağır olsa da, ömürleri çok uzun, kapsamları çok geniş olacaktır.

TIKLAYIN HAYATINIZI DEĞİŞTİRİN

KOVA 2012
Uranüs’ün Koç burcu hareketi, bu yılı hareketli kılacak. Seyahatler, eğitimler, yoğun iletişimler sıklıkla gündeminizde bulunabilirler. Mars’ın Başak’taki hareketi ise parasal konulara dokunabilir. Yılın ilk yarısında mülk alıp satmak, kredi bulmak, finansman sorunlarını çözmek ve borçları ödemek ana konulardan olacak. Enerjinizden çalan sağlık sorunlarıyla baş etme ve tedavilere yönelmek de yine ana konular arasında kendilerine yer bulabilirler. Yine de, Şubat başından Nisan ortalarına kadar, kalkıştığınız işlerle ilgili ufak tefek aksiliklerin ve gecikmelerin de olabileceğini aklınızda bulundurmalısınız. Muhasebe hatalarına ve unutulmuş ödemelere de bu süreçte dikkat edin. Yılın ikinci yarısı aşk ve çocuklar gibi keyifli konuları yaşamınıza dahil edecek. Yaşamdan çok daha fazla zevk almaya başlayacaksınız. Genel olarak yaşama bakışınız aydınlık olacak. Evlenmek veya nişanlanmak da 2012’nin ikinci yarısında alacağınız kararlar olabilirler. Bayan Kovalar, yılın, Jüpiter’in kendini iyiden iyiye göstereceği ikinci yarısında ikiz çocuk sahibi olabilirler. İlişkilerde genel bir düzelme ve yumuşama olmasına ihtiyaç duyuyorsanız, Haziran’dan itibaren bunun için ilk adımları siz atmaya başlayın. 3-17 Temmuz arasında yaşamınızın pek çok alanında fırsatlarla karşılaşabilir ve keyifli bir koşturmaca geçirebilirsiniz. Bu dönemin etkileri, elinizdeki gücü artıracaktır. Mayıs, Haziran ve Kasım aylarındaki tutulmalar, kariyer alanına olumlu yenilikleri getirirken, bunlardan iki yıl boyunca faydalanacağınızı da gösterecekler. Gelişme ve ilerleme fırsatlarını kaçırmamalısınız. Rekabetlerde elinizde önemli bir güç tutmanız mümkündür. Rekabetçi bir kişilik sergilemeniz, size yeni iş anlaşmaları, ortaklıklar ve çok değerli işbirlikleri getirebilirler. Satürn’ün Ekim’de başlayacağı ve 2,5 yıl sürdüreceği hareket, girişimler ve fırsatlar konusunda çok organize hareket edeceğinizi ve başarıya ulaşacağınızı ifade edecek. Disiplin ve ince planlar, önümüzdeki 2,5 yılınızı olumlu şekillendirecek etmenler olacaklar.

İNCE PLANLAR YAPIN YARATICI KAMPANYALARDAN YARARLANIN

BALIK 2012
Mayıs, Haziran ve Kasım tutulmaları sayesinde kazancı bol olacak bir yıl geçireceksiniz. Geçen dönemlerde kalkıştığınız olumlu işlerin karşılıklarını, başta maddiyat olmak üzere, pek çok alanda alabilirsiniz. Tutulmalar, yeni kazanç kapıları açmanız için uygun şartlar yaratırken, bunlar için özgün fikirler bulmakta da zorlanmayacaksınız. Yönetici gezegeniniz Neptün’ün 12 Şubat’ta burcunuza girişi ile birlikte size vereceği şansı ve yaratıcı fikirleri iyi değerlendirmeli, ama Neptün’ün bazen boş hayalleri getiren etkilerine de dikkat etmelisiniz. Mars, Jüpiter ve Plüton’un açısal ilişkileri, hayatınızdaki ilişki ve bağlantıları daha gerçekçi bir şekilde irdeleyeceğinizi gösteriyor. Yanlış kararlarla kurulmuş ilişki ve birlikteliklerin Mayıs’tan itibaren yavaş yavaş çözülüp, daha sağlam olanlara yer açtığını görebilirsiniz. Sizi kısıtlayan, eşitliğin olmadığı aşk, evlilik, ortaklılık veya problemli diğer birlikteliklerin sonlanması gündeme gelebilir. Kendilerine iyi yatırımlar yapmış olan Balıklar, büyük bir rahatlama ve önemli ilerlemeler getirecek olan bir yıl geçirdiklerini kendilerine hatırlatmalı ve yaşamlarında artık özel gelişmelerin olmasını hak ettiklerini bilmeliler. Yılın ikinci yarısındaki Jüpiter hareketi, ev yaşamınızı ve aile ilişkilerinizi istediğiniz noktaya getirirken, taşınmak, ev yenilemek ve mülk sahibi olmak gibi kavramları da hayatınıza dâhil edecek. 5 Ekim’den itibaren borçlarla ve alacaklarla ilgili kısıtlama ve gecikmelerin ortadan kalkması, hak edip de alamadığınız meblağların ödenmesi ve yatırımların dönüşleri de ana konular arasına gireceklerdir. Satürn etkisi, yılın son dönemlerinde daha az duygusal ve hayalci olacağınız bir dönemi başlatacak ve bu da, kurmuş olduğunuz hayalleri artık gerçeğe dönüştürmeye başlamak ve 2013’ün temellerini atmak için çok iyi bir dönem olacak.

Burçlarınızın 2012 yılı başarı ve aşk için güçlü günlerini yazdığımız digital ajandanıza, www.burcajandasi.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Gösterim linki

4 Yorum »

 1. oktay 29/12/2011 at 21:11 - Reply

  yükselenimi bilmiyorum acama ne beim yükselenim lütfen söyler misini dogum tarıhim….07.10.1984

  • admin 30/12/2011 at 13:14 - Reply

   Doğum saatinizi biliyorsanız, yükseleninizi hesaplamanız çok kolay.

 2. sabır 14/02/2012 at 18:43 - Reply

  ben akrep eşim kova burç yorumlarımızı istiyorum problemlerimiz ne zaman son bulacak birbirimize uyumlumuyuz

  • admin 15/02/2012 at 15:40 - Reply

   Oğuzhan Ceyhan’a http://www.astrologyanalyst.com adresinden daha kolay ulaşırsınız. Sanıyorum Facebook aracılığıyla da ulaşabilirsiniz. Bu site aracılığıyla sorularınıza yanıt verme şansı maalesef yok.

YORUM YAZIN »